Jak wygląda wynajęcie samochodu?

1. Samochód podstawiamy pod wskazany adres z rezerwacji.

2. Samochód jest zatankowany do pełna, czysty, sprawny technicznie z pełnym  pakietem ubezpieczeń OC/AC/NW/Assistance

3. Wymagane dokumenty do podpisania umowy: ważne Prawo jazdy + Dowód Osobisty lub Paszport

4. Umowa sporządzana jest podczas odbioru samochodu.

5. Oplata za wynajem + kaucja płatna w miejscu wydania samochodu gotówką lub kartą.

6. Samochody bez limitu kilometrów.

7. Wszystkie ceny podane są Brutto, wystawiamy fakturę VAT lub paragon.

Wynajem samochodów różnej klasy w naszym kraju stał się popularny w ostatnim czasie. W dużej mierze chętnie wypożyczamy pojazdy osobowe, ale nie brakuje również dużych firm i instytucji, które inwestują w pojazdy dostawcze z wypożyczalni, często organizując w ten sposób sporą część swojej floty pojazdów.

Wybór jest olbrzymi, wypożyczalni również na naszym rynku jest wiele. Każda z wypożyczalni ma swoje wewnętrzne zasady wynajmowania pojazdów.
Wypożyczalnia samochodów Ślask i podobne miejsca mają często wymagania odnośnie wynajmu swojej floty pojazdów. Oto przykładowe z nich:

– wiek kierowcy – wypożyczalnie nie są chętne do wypożyczania pojazdów (zwłaszcza wyższej klasy) kierowcom poniżej 20 roku życia.

– doświadczenie – jeżeli kilka tygodni temu odebraliśmy swoje prawo jazdy również możemy mieć problem z wypożyczeniem samochodu.

– pracownik wypożyczalni takiej jak Wypożyczalnia samochodów Sosnowiec sprawdzi nasze dokumenty i możemy przystępować do podpisywania umowy.

O czym należy pamiętać podpisując umowę?
Najczęściej na umowie znajdą się zapisy takie jak rozliczenie w wypadku uszkodzenia pojazdu, a także kwestie formalne takie jak konieczność odstawienia pojazdu na miejsce z pełnym bakiem. Pamiętać również musimy o faktach oczywistych takich jak kwestia pokrycia ewentualnych mandatów drogowych. To my sami jako kierujący będziemy musieli zapłacić za każdy mandat jaki otrzymamy za kierownicą samochodu z wypożyczalni. Dużym plusem jest fakt iż wiele wypożyczalni pozwala na pozostawienie samochodu w zupełnie innym mieście, z innym oddziale swojej firmy, co jest dla nas niezmiernie wygodnym rozwiązaniem w przypadku, gdy wiele podróżujemy. Samochód zawsze powinien wrócić w stanie idealnym i w miarę możliwości zadbanym pod względem czystości.