Najczęściej zadawane pytania

1. Kto może wynająć u Was samochód?

Samochód może wynająć dowolna osoba w wieku 18 - 75 lat oraz posiadająca prawo jazdy ważne przynajmniej dwa lata. 

2. Jakie warunki trzeba spełnić, by wynająć samochód?

Warunkami, które trzeba spełnić, by móc wynająć samochód są:

  • przedział wiekowy 18 - 75 lat,
  • posiadanie dowodu osobistego, ewentualnie paszportu,
  • posiadanie prawa jazdy ważnego przynajmniej przez dwa lata.

Jeżeli wszystkie te warunki są spełnione, wówczas najemca może podpisać umowę i wynająć pojazd. 

3. Czy mogę odstąpić od umowy najmu?

Najemca może odstąpić od umowy najmu, jednak zawsze odstępstwo od uzgodnionego wcześniej terminu musi zostać najpierw zaakceptowane przez wynajmującego. Zrezygnowanie z rezerwacji do 24 godzin przed datą wynajmu obciąża najemcę kosztem wynoszącym 50% stawki za każdą dobę, na którą miał być wynajęty samochód. 

4. W jaki sposób mogę dokonać płatności?

Za wynajem obowiązuje płatność z góry gotówką. Z góry pobierana jest również opłata za kaucję, która zostaje zablokowana na czas wynajmu samochodu i jej zwrot zależy od dotrzymania warunków umowy. 

5. Na jaki czas mogę skorzystać z pojazdu i czy muszę podać dokładny termin zwrotu przy podpisywaniu umowy?

Okres rozliczeniowy stanowi doba, a naliczanie zaczyna się od momentu rozpoczęcia wynajmu. Dokładny termin upływa zatem o tej samej godzinie, w której nastąpił początek wynajmu, po upływie określonej liczby dni. Najemca może przedłużyć wynajem o godzinę, o czym najlepiej jest poinformować przed wynajęciem auta. Przekroczenie tej godziny skutkuje koniecznością zapłaty za kolejną dobę, zaś jeśli następuje to samowolnie, skutkiem jest utrata kaucji. Czas, w jakim można korzystać z pojazdu, zależy od osoby wynajmującej i można go elastycznie dopasować do jej potrzeb. Osoba wynajmująca sama decyduje którego dnia i o której godzinie chce zwrócić samochód. 

6. Czy mogę przedłużyć okres wynajmu?

Przedłużenie wynajmu o więcej niż jedną godzinę skutkuje koniecznością uiszczenia opłaty za kolejną dobę. Samowolne przedłużenie wynajmu o więcej niż jedną dobę, bez skonsultowania tego z wynajmującym, skutkuje natomiast utratą wpłaconej kaucji oraz poniesieniem wszystkich kosztów związanych z odebraniem samochodu.

7. Prowadzę firmę – czy mogę liczyć na specjalną ofertę?

Osoby prowadzące firmę mogą liczyć na wystawienie faktury, jednak w ofercie nie przewidziano dla nich specjalnych ofert. 

8. Jaki jest koszt przekroczenia limitu kilometrów?

Ceny wynajmu za dobę są zgodne z cennikiem zamieszczonym na stronie internetowej - nie obowiązuje limit kilometrów.

9. Czy wynajętym samochodem mogę wyjechać za granicę?

Można wyjechać wynajętym samochodem za granicę pod warunkiem uwzględnienia tego w umowie i określenia dystansu od granic, jaki zamierza się przejechać. Bez zgody wynajmującego pojazd nie ma prawa opuszczać granic Polski, ma również bezwzględny zakaz przekraczania granic Rosji, Ukrainy, Białorusi, Łotwy, Estonii. Litwy, Albanii i Mołdawii oraz terenów, które są objęte zamieszkami albo działaniami wojennymi. 

10. Jak najłatwiej złożyć rezerwację?

Rezerwacja jest bardzo łatwa, wystarczy na stronie yourcar.pl wybrać opcję sprawdź/rezerwuj po określeniu terminu wypożyczenia auta oraz wyborze miejsca odbioru i zwrotu pojazdu. W dalszej kolejności należy wybrać model samochodu, wybrać - o ile zachodzi taka potrzeba - opcje dodatkowe, podać swoje dane osobowe i sprawdzić skrzynkę mailową.

11. Czy każde Wasze auto posiada ubezpieczenie?

Każdy samochód posiada pełne ubezpieczenie zgodne z polisą AC oraz OC. Ubezpieczeniem nie są jednak objęte szkody powstałe w wyniku użytkowania auta pod wpływem alkoholu, narkotyków bądź innych substancji odurzających. Nie obejmuje ono również szkód, które miały miejsce w przypadku utraty kluczyków do samochodu albo dokumentów, a także szkód poniżej wartości 1000 zł. Cena wynajmu obejmuje również koszty ubezpieczenia. 

12. Czy oferujecie auta zastępcze i czy mogę skorzystać z tej usługi?

W ofercie firmy nie znajdują się auta zastępcze. W przypadku uszkodzenia auta najemca odpowiada materialnie za jego naprawę.

13. Czy udostępniacie akcesoria dodatkowe, takie jak fotelik dla dziecka czy nawigacja?

Udostępnione są następujące akcesoria dodatkowe:

  • foteliki dziecięce w rozmiarach 0 - 9 kg, 9 - 18 kg oraz 18 - 36 kg,
  • podstawki dla dzieci,
  • nawigacja samochodowa,
  • pełne ubezpieczenie AC - zniesienie udziału w szkodzie.

14. Czy pojazd może być kierowany tylko przez wynajmującego?

Pojazd może być kierowany nie tylko przez wynajmującego, o ile zostanie wskazany drugi, autoryzowany kierowca. Zostaje on wpisany w umowie i zatwierdzony przez wynajmującego przy jednoczesnym oświadczeniu najemcy, że wskazany kierowca dostosuje się do warunków umowy wynajmu. Pojazdem może kierować wyłącznie wynajmujący i właśnie wskazany przez niego autoryzowany kierowca wspomniany w umowie najmu.