Wypożyczalnia aut - oferta wynajmu samochodów - Oświęcim

Trudno słowami wyrazić bezmiar bólu, cierpienia i wszechobecnego „zapachu” śmierci, jaki towarzyszył więźniom kompleksu obozów hitlerowskich, funkcjonujących podczas II Wojny Światowej w Oświęcimiu. Auschwitz-Birkenau to wstrząsające miejsce pamięci nieludzko przetrzymywanych i bestialsko pomordowanych osób, głównie pochodzenia żydowskiego. To miejsce pamięci o degeneracji człowieczych zachowań, gdzie w ludzkim ciele skrywała się bestia – sadysta i kat w jednym. Hitlerowscy oprawcy mogli dopuścić się do masowych mordów nawet 1,5 mln ludzi. Obóz zagłady Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO i stanowi namacalny dowód tych niewyobrażalnych wydarzeń. Jest też miejscem, które co roku odwiedza prawie 2 miliony osób z całego świata, w tym również przywódcy wielu krajów chcący pokłonić się ofiarom, oddać w zadumie im cześć, a w chwili refleksji obiecać: nigdy więcej!

Miasto otwarte i przyjazne dla ludzi

Małopolski Oświęcim z 40-tysiącami mieszkańców ma urokliwą i zabytkową starówkę z wyjątkowo efektownym rynkiem i klimatycznymi knajpkami. Tętniące życiem miejscowych i przyjezdnych centrum otoczone kolorowymi kamienicami powstało w miejscu placu handlowego pamiętającego czasy średniowiecza. Ciekawostką jest fakt, że istniejący niegdyś hotel Herz (kamienica nr 11) gościł Józefa Piłsudskiego. Oczywiście w mieście nie brakuje innych niezmiernie atrakcyjnych zabytków, do których warto się udać, chociażby np. do:

  • Muzeum Zamek – sama budowla ze średniowieczną obronną wieżą jest faktycznie przepięknie odrestaurowaną warownią, a uroku dodaje jej położenie na wzgórzu w centralnej części miasta, z którego rozpościera się widok na usytuowane nad rzeką Sołą oświęcimskie bulwary – strefę wypoczynku dla wszystkich,
  • Centrum Żydowskiego z synagogą i muzeum – wyjątkowe miejsce, namacalne świadectwo istniejącej już od XVI wieku żydowskiej dużej wspólnoty, której zasługi dla rozwoju miasta są niepodważalne aż do zagłady,
  • Kościoła parafialnego Wniebowzięcia NMP przy ul. Dąbrowskiego z ciekawym i bogatym wnętrzem,
  • drewnianego XVII-wiecznego Kościoła Św. Wawrzyńca w Grójcu usytuowanego tuż przy pałacu Radziwiłłów (neogotycka budowla z XIX wieku).

Wiele funkcjonujących w Oświęcimiu placówek kulturalnych i oświatowych poprzez swoją działalność wpisuje się w potrzebę kreowania miasta jako miejsca otwartego i przyjaznego dla ludzi, miejsca wolnego od agresji, niechęci i zachowań podważających istotę pokoju. Jest to wyjątkowo istotne dla obrazu miasta kojarzonego z obozem koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau.

Wynajem aut – oddział YourCar Oświęcim

Działający w mieście publiczny transport zbiorowy oparty na komunikacji autobusowej oraz busach z pewnością będzie wystarczającym sposobem na poruszanie się po Oświęcimiu i okolicach dla osób, którym na czasie nie zależy. Dla innych z kolei może być to uciążliwe, zwłaszcza w przypadku pełnego grafiku miejsc do zwiedzania, uczestnictwa w imprezach kulturalnych czy też nawet spotkań biznesowych. Co więcej, trudno też będzie poświęcić więcej czasu na wybraną atrakcję, biorąc pod uwagę sztywny rozkład jazdy miejskiego transportu. Efektywnym rozwiązaniem jest z pewnością oświęcimski oddział wypożyczalni samochodów YourCar. Nie dość, że wynajem nie sprawia kłopotu, to jeszcze auto jest podstawione w umówione miejsce i z pełnym bakiem paliwa. Podpisanie umowy jest niezwykle proste, wystarczy wypełnić formularz online lub porozumieć się telefonicznie. Ważność zdarzenia musi być potwierdzona płatnością w systemie PayU. Do dyspozycji klienci wypożyczalni aut YourCar mają różnorodne, a przede wszystkim nowe pojazdy mieszczące się w zakresie określonych segmentów, włącznie z busami. W przypadku, gdy wynajem samochodów dotyczy przedsiębiorców, konieczne będą dodatkowe dane w postaci NIP-u, wpisu do ewidencji lub KRS.