Wypożyczalnia samochodów dostawczych i osobowych w Zabrzu

Około 180-tysięczne Zabrze usytuowane w obrębie konurbacji górnośląskiej (pomiędzy Gliwicami i Bytomiem), o którym wzmiankowano już w XIII wieku, cechowało się w owym czasie typowo rolniczą działalnością. Z biegiem lat jego mieszkańcy wprowadzili do upraw chmiel, a o powstałe olbrzymie „Chmielnicisko” jeszcze w XVII wieku dochodziło z gliwiczanami do zażartych sporów. Czas rewolucji przemysłowej przyniósł miastu rozwój ciężkiego przemysłu z hutą oraz kopalnią węgla kamiennego na czele. Dzisiejszy obraz miasta, niezwykle atrakcyjny turystycznie, obejmuje przede wszystkim typowe dla tego okresu zabytki. I to właśnie one stanowią dla Zabrza swoistą wizytówkę, a dla turystów z bez mała całej Europy konkretnym celem przyjazdu. Bez wątpienia mają rację, ponieważ włodarze miasta umożliwili zwiedzanie rzadko spotykanych atrakcji, w tym m.in.:

  • Kopalnię Guido z zabytkowymi eksponatami w części naziemnej, dostępnym poziomem 170 m pod ziemią, który przybliża obraz pracy górnika, salą koncertową na głębokości 320 m, w której można wziąć udział nie tylko w koncercie muzycznym, ale również w spektaklu teatralnym. Dla wytrwałych kopalnia proponuje autentyczną szychtę z pełnym ekwipunkiem jeszcze głębiej, bo na poziomie 355 m,
  • Skansen Królowa Luiza z częścią naziemną i podziemną, których zwiedzanie przyniesie wiele niezapomnianych wrażeń,
  • Główną Kluczową Sztolnię Dziedziczną, gdzie możemy podziwiać doskonale zachowane olbrzymie koła zamachowe maszyn parowych oraz zaznamy efektów buchającej z nich pary.

Co ciekawe, w sztolni Królowa Luiza udostępniono również niesamowitą atrakcję: port podziemny z trasą wodną pod centrum miasta i przystanią na powierzchni. Jedna z najdłuższych tras tego typu w Europie, ale stanowiąca wyjątkowy ewenement – obrazuje transport węgla, jaki się odbywał w XIX wieku, a przy okazji wiele ciekawych niespodzianek.

Czym jeszcze Zabrze może nas zaskoczyć?

Oczywiście Zabrze to również autentyczna kopalnia perełek architektury naziemnej, które warto zobaczyć, chociażby świetnie zachowany drewniany kościół Św. Jadwigi, neogotycki kościół Św. Wawrzyńca wykonany z cegły, czy też zabytkowy Teatr Nowy im. Gustawa Morcinka. Obok niewątpliwych atrakcji, jakie miasto ma do zaoferowania, nie można pominąć faktu, że jest ono stolicą polskiej kardiochirurgii. To właśnie w Klinice Kardiochirurgii Wojewódzkiego Ośrodka Kardiologii (obecnie Śląskie Centrum Chorób Serca) w Zabrzu, Zbigniew Religa przeprowadził pierwszą operację na sercu. W mieście odbywa się wiele kulturalnych wydarzeń, pełno jest muzycznych akcentów, a także możliwości odpoczynku pośród zieleni, której jest aż 62% jego ogólnej powierzchni.

Wypożyczalnia samochodów osobowych i dostawczych YourCar w Zabrzu

Miasto jest dość sporą aglomeracją z dobrze rozwiniętą komunikacją miejską tramwajową oraz autobusową, a funkcjonująca sieć dróg umożliwia bezproblemowe przemieszczanie się. Jednak to, co ma Zabrze do zaoferowania może spowodować, że ich rozkład jazdy będzie nieadekwatny do zaplanowanego w nim pobytu. A więc wynajem samochodu będzie tym sposobem, który skutecznie pozwoli na realizację zamierzeń. Zabrzański oddział wypożyczalni aut YourCar dysponuje nie tylko nową i nowoczesną flotą pojazdów, ale również szerokim zakresem ich rodzajów z każdego segmentu, co niewątpliwie wypełni wszelkie oczekiwania. Niezależnie od sposobu wynajmu auta, czy to online, czy też telefonicznie, procedura ma uproszczony charakter, ale jej finał musi mieć potwierdzenie płatnością w systemie PayU. Zawarta umowa oznacza podstawienie samochodu z wypożyczalni w uzgodnione wcześniej miejsce i w wyznaczonym dokładnie czasie. W przypadku potrzeby doposażenia auta w dodatkowe wyposażenie, podczas wypełniania formularza należy to zaznaczyć. Wymagania w stosunku do podmiotów gospodarczych rozszerzone są o konieczność dostarczenia NIP-u, wpisu do ewidencji lub KRS. W przypadku zaistniałych podczas trwania umowy nieprzewidzianych problemów (awaria, kolizja itp.) wypożyczalnia YourCar zawsze służy pomocą.