Wynajem samochodów z wypożyczalni w Żorach

Położone na Płaskowyżu Rybnickim 60-tysięczne Żory, choć trawione na przestrzeni wieków licznymi pożarami, czy też niszczone wojennymi zawieruchami, mogą pochwalić się średniowiecznym układem urbanistycznym rynku i przyległych ulic oraz czterema, wysokimi na 7 metrów fragmentami obwarowań, z których najdłuższy ma 270 m. Zanim Żory stały się miastem (prawa miejskie nadano w roku 1272) przez dłuższy okres zamieszkujące na tym terenie lechickie plemię Golęszyców na potrzeby uprawy roli wypalało wielkie połacie puszczy, by w powstałe popielisko wsiewać ziarno. Pierwotna nazwa Żary nawiązywała właśnie do tego sposobu pozyskiwania gruntów. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że symbolem i swoistego rodzaju maskotką miasta jest Żorek (wesoły ognik), którego można spotkać w wielu miejscach.

Zabytki i atrakcje miasta

Oczywiście wspomniany wcześniej duży rynek z fontanną i pięknie odrestaurowanymi zabytkowymi domami jest gwarnym i atrakcyjnym dla wszystkich miejscem, na którym odbywa się wiele ciekawych imprez kulturalnych. W jego pobliżu znajduje się gotycki kościół Św. Apostołów Filipa i Jakuba (najstarsza świątynia w Żorach – przypuszczalnie XIII wiek). Co ciekawe, od jakiegoś czasu we wrześniu można tu zaznać średniowiecznego klimatu, kiedy to roztańczony korowód mieszczan w kolorowych strojach otwiera Jarmark św. Filipa i Jakuba. Dawne tańce, renesansowe granie, warsztaty i mnóstwo zabawy przy uciesze gawiedzi. A do tego smaczne produkty z „zamkowej” kuchni. Warto także odwiedzić cmentarz żydowski, czy też wybrać się na objazd licznych zabytkowych kapliczek i krzyży przydrożnych. Pośród atrakcji z pewnością wielu wrażeń przyniesie:

  • Miasteczko TwinPigs – park rozrywki w stylu western, w którym nie brakuje popisów rodem z dzikiego zachodu i innych zaskakujących zdarzeń,
  • Muzeum Ognia – wspaniałe i nowoczesne Centrum Nauki i Techniki umiejscowione w futurystycznej budowli, w której edukacja świetnie komponuje się z rozrywką. Multimedialna ekspozycja i urządzenia doświadczalne gwarantują nie tylko dobrą zabawę, ale również atrakcyjne uzupełnienie wiedzy,
  • Muzeum Miejskie – intrygujący obiekt, w którym nowoczesne poznawanie świata realizowane jest przede wszystkim przez zmysł wzroku i słuchu. Inspirujące doświadczenia, ciekawe spotkania z ludźmi, wystawy i wiele innych wydarzeń nastawionych na twórcze myślenie.

Komunikacja miejska czy wynajem samochodu?

W Żorach funkcjonują trzy płatne linie autobusowe łączące okoliczne i ościenne miejscowości. Zaskoczeniem może być Bezpłatna Komunikacja Miejska zorganizowana przez żorski magistrat. Obsługuje siedem linii, przy czym wszystkie zaczynają na dworcu autobusowym. Jest to z pewnością dobry przyczynek do odstawienia własnego pojazdu, choć głównie dla zmotoryzowanych mieszkańców. W przypadku turystów, jak też osób ze świata biznesu decydujących się na przyjazd pociągiem, bądź przylot samolotem do nieodległych Katowic zdecydowanie korzystniej jest po prostu skorzystać z usług wypożyczalni samochodów YourCar w Żorach. Miejscowy dworzec kolejowy, lotnisko Katowice-Pyrzowice, czy też inne uzgodnione miejsce, w każde z nich podstawiony zostanie na czas wybrany z bogatej oferty pojazd. Co ważne, w przypadku większej grupy osób istnieje możliwość wynajmu busów. Wszystkie dostępne w wypożyczalni auta są nowe i całkowicie bezpieczne.

Wynajem samochodów, w tym busów w YourCar Żory, jak to zrobić?

W zasadzie nie ma nic prostszego, wystarczy w odpowiednim czasie zadzwonić i uzgodnić szczegóły lub skorzystać z formy online wypełniając formularz. Potwierdzeniem zawarcia umowy jest zawsze płatność w systemie PayU. W przypadku podmiotów gospodarczych niezbędny będzie także NIP, wpis do ewidencji lub KRS. Wyboru odpowiedniego samochodu można dokonać z dostępnej i szerokiej gamy pojazdów reprezentujących każdy segment od A do K. W sytuacji konieczności doposażenia auta w niezbędne akcesoria (np. nawigacja, foteliki dla dzieci) wystarczy podczas zawierania umowy zgłosić ten fakt lub uwzględnić w formularzu.