Wynajem samochodów, busów i aut dostawczych z wypożyczalni - Gliwice

Bardzo ważne z punktu widzenia polskiej gospodarki, miasto powiatowe Gliwice znajduje się na terenie województwa śląskiego. Ponad 181 tysięcy mieszkańców i powierzchnia przekraczająca 130 km2 daje wysokie, 19 miejsce w krajowym rankingu największych i najludniejszych miejscowości. Mocno rozwijający się przemysł to między innymi polska fabryka Opla oraz NGK, japońskiej firmy specjalizującej się przede wszystkim w produkcji części samochodowych. W Zakładach Mechanicznych Bumar Łabędy produkowane są czołgi PT-91 i wiele nowoczesnych maszyn budowlanych. Gliwice znane są oczywiście również z kopalni węgla kamiennego Sośnica.

Transport drogowy, wodny oraz kolejowy

Silne uprzemysłowienie przyczynia się oczywiście do ogromnych inwestycji w transport. To między innymi bliskość autostrady A1 oraz A4. Podróżujący samochodami mogą również korzystać z dróg krajowych numer 44, 78 oraz 88. Imponujący jest tutaj z pewnością transport kolejowy, którego historia sięga I połowy XIX wieku. Ogromny dworzec kolejowy obsługuje połączenia z całego kraju. Dodatkowo w regionie funkcjonuje wewnętrzna linia przebiegająca przez Gliwice, która łączy Katowice z Kędzierzynem-Koźle. Z punktu widzenia transportu bardzo ważny jest tutaj również porty rzeczny, który przez kanał połączony jest z Odrą, zapewniając bezproblemową żeglugę aż do samego Szczecina. Miasto nie ma jednak własnego lotniska. Najbliższy port lotniczy, Katowice-Pyrzowice, znajduje się w odległości około 40 km od niego.

Wygodne podróżowanie wynajętym autem

Po samym mieście można oczywiście poruszać się dzięki rozbudowanej komunikacji miejskiej, ale również jazda samochodem pozwoli na szybkie docieranie w różne zakątki. Dzięki naszej wypożyczalni aut można bezproblemowo, wygodnie i naprawdę tanio wynajmować pojazdy z różnych klas, nowoczesne i utrzymane w doskonałym stanie. W naszej firmie YourCar stawiamy przede wszystkim na zadowolenie Klienta. Oferujemy przejrzyste i uczciwe umowy, których czas trwania można elastycznie dopasować do indywidualnych potrzeb. Stale rozwijamy flotę swoich pojazdów, w której znaleźć można wyłącznie auta nowoczesne, w tym przede wszystkim:

  • osobowe, również w klasie premium;
  • dostawcze;
  • busy.

Komfortowe i bogato wyposażone pojazdy sprawdzą się zarówno w użytku prywatnym, do podróży służbowych, turystycznych, jak i do ciężkiej pracy, kiedy zajdzie potrzeba przewiezienia ciężkich towarów. Z wykorzystaniem busów można natomiast łatwo i tanio zorganizować transport większej grupy osób, na przykład w ramach dowożenia pracowników na miejsce prowadzonej inwestycji budowlanej.

Ciekawe miejsca do zwiedzenia w Gliwicach

Przebywając na terenie tego miasta, na pewno warto poświęcić swój czas na zwiedzenie kilku zabytkowych budynków. Obowiązkowymi punktami z pewnością powinny być:

  • dom tekstylny Weichmanna;
  • budynek Poczty Głównej;
  • zamek Piastowski;
  • ruiny dawnego Teatru Miejskiego;
  • przepiękna fontanna Neptuna;
  • rynek Starego Miasta;
  • dawne mury obronne.

Oczywiście nie brakuje tam ciekawych muzeów, obiektów o charakterze rozrywkowym czy klimatycznych restauracji. Miło czas spędzą tutaj także osoby uwielbiające piesze wędrówki. Okoliczne obszary miasta obfitują w piękne przyrodniczo zakamarki, przez które prowadzą liczne szlaki turystyczne.

Samochodem zawsze najwygodniej

Podróże turystyczne, biznesowe czy służbowe. W każdym z tych przypadków możliwość skorzystania z samochodu może się bardzo przydać. Do samych Gliwic łatwo dotrzeć środkami komunikacji publicznej, a na miejscu można po prostu wynająć auto w naszej wypożyczalni YourCar. Dzięki nam wygodne będzie nie tylko poruszanie się nowoczesnym samochodem, ale także jego zarezerwowanie. Wymagamy minimum formalności przy podpisywaniu umowy, jesteśmy elastyczni w kwestii czasu jej trwania, a i oferujemy nawet możliwość skorzystania z pojazdu bez wpłacania wysokiej kaucji. Możemy dodatkowo zaproponować doposażenie auta w nowoczesną nawigację czy bardzo bezpieczne foteliki dla dzieci. Zachęcamy do rezerwacji telefonicznej lub poprzez naszą stronę internetową.