Wynajem samochodów Tarnowskie Góry - wypożyczalnia aut

Ponad 60-tysięczne miasto usytuowane zaledwie 30 km od Katowic bezsprzecznie ma wiele do zaoferowania nie tylko mieszkańcom, ale również turystom, których obecność jest mile widziana. Pobliskie Jezioro Nakło-Chechło, niewielka odległość od dużych miast, wspaniałe kompleksy leśne z atrakcyjnymi akwenami wodnymi i wiele innych atrakcji czyni z Tarnowskich Gór niekwestionowaną turystyczną stolicę regionu. Powstanie miasta (rok 1526) wiąże się z odkryciem rudy cynku i ołowiu z domieszką srebra, a co za tym idzie pozyskanie przywileju górniczego. To oznaczało rozwój Tarnowskich Gór i bogacenie się mieszkańców. Wielowiekowe prace wydobywcze znacząco przyczyniły się do wyczerpania złóż, ale też pozostawiły sieć ciągnących się pod miastem wyrobisk. Część z nich, w postaci doskonale przygotowanych tras, jest dostępna dla turystów spragnionych unikalnych na skalę europejską atrakcji. Kopalnia srebra, a także Sztolnia Czarnego Pstrąga z pewnością zachwycą niejednego globtrotera. Podróż łodzią podziemnymi korytarzami, zwiedzanie kopalnianych chodników i komór, multimedialna lekcja historii tarnogórskiego górnictwa w nowoczesnym muzeum (nadszybie kopalni), poznawanie fascynujących osobliwości przyrodniczych to tylko niektóre z czekających atrakcji. Co więcej, podziemia Tarnowskich Gór w roku 2017 zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO nie tylko jako wyjątkowy historyczny zabytek, ale także jako niezwykle wartościowe siedlisko przyrodnicze.

Kopalnia i sztolnia to nie wszystko!

Trudno o właściwy wybór zabytków, które są warte uwagi, ponieważ Tarnowskie Góry mają ich wiele. Z pewnością nie wolno pominąć:

  • przepięknego rynku (XVI wiek) z architektoniczną perłą Górnego Śląska, wspaniałym ratuszem zaprojektowanym przez niemieckiego architekta Gutha w stylu neorenesansu północnego z elementami gotyku. W zabytkowym domu Sedlaczka (Nr 1 przy rynku) natrafimy na Muzeum Miejskie dotyczące historii i kultury miasta. Nie brakuje także ciekawych domów podcieniowych, a po ich drugiej stronie charakterystycznego dla ewangelików zabytkowego kościoła. Na spragnionych i głodnych czekają gwarne restauracje z pyszną kuchnią oraz kawiarnie z aromatyczną kawą,
  • fascynującego Zamku w Starych Tarnowicach (dzielnica Tarnowskich Gór) odrestaurowanego, przyjmującego nawet gości na nocleg. Zwiedzanie terenu zamkowego jest bezpłatne, natomiast wnętrza zabytkowego obiektu już nie,
  • drewnianej Dzwonnicy Gwarków usytuowanej przy kościele Św. Apostołów Piotra i Pawła.

Oczywiście obecność w Tarnowskich Górach to także możliwość wspaniałego wypoczynku i rekreacji w ponad 100-letnim Parku Miejskim czy też Parku Repeckim, gdzie znajdziemy miejsca jako żywo przypominające leśną głuszę. Wspomniane wcześniej sztuczne jezioro Nakło-Chechło zachęca do uprawiania sportów wodnych, wędkowania, a także korzystania ze słonecznych kąpieli na piaszczystych plażach. Co ciekawe, miasto zachęca również do przyjazdu w okresie zimowym, oferując doskonale przygotowany ośrodek sportowy Dolomity Sportowa Dolina usytuowany w kamieniołomie Blachówka. Obok wielu atrakcji znajdziemy w nim całoroczny stok narciarski z wyciągami i całą niezbędną infrastrukturą (np. wypożyczalnie sprzętu), a także instruktorami.

Wypożyczalnia samochodów osobowych i dostawczych YourCar w Tarnowskich Górach

W mieście funkcjonuje dobrze rozwinięta komunikacja miejska, z której warto korzystać w dotarciu do pracy lub domu, ale w przypadku przyjezdnych, zwłaszcza wakacyjnych, dla których zawsze jest śpieszno doświadczyć jak najwięcej atrakcji, transport autobusowy z pewnością będzie niewystarczający. Rozsądnym i niedrogim rozwiązaniem jest możliwość wynajmu auta z tarnogórskiego oddziału wypożyczalni samochodów YourCar. Planując pobyt w mieście i okolicach, niezależnie od tego, jaki jest tego cel, najlepiej odpowiednio wcześniej zapewnić sobie adekwatny do potrzeb pojazd z dostępnych w ofercie nowych i nowoczesnych samochodów (segmenty od A do K), w tym również busów przeznaczonych dla liczniejszej grupy turystów. Wynajem aut jest wyjątkowo prostą procedurą, w której wykorzystujemy kontakt telefoniczny bądź online. W przypadku tego ostatniego wypełniamy stosowny formularz, nadmieniamy potrzeby np. wyposażenie samochodu w nawigację, czy też fotelik dla dziecka, a następnie potwierdzamy zawarcie umowy płatnością w systemie PayU. Z kolei od przedstawicieli świata biznesu wymagane są dodatkowe dane: NIP, wpis do ewidencji lub KRS. Zamówiony pojazd podstawiany jest w umówione miejsce i ustalonym czasie.